Dovol si odpočinout » v lázních » a sama

Já si to dovolila. Dovolila jsem si to pro sebe, pro svoje nalezení vnitřního klidu a i pro to, že jsem po tom toužila ……. už dlouho.

Mír v duši, hlavě a v mysli. Cítit klid a ticho, spojit se se sebou, vyslyšet své vnitřní já, které už dlouho volalo :

„ Zastav se, načerpej energii, uvědom si kdo jsi, kam chceš jít, po čem toužíš…“.

Vytěsnila jsem všechny aktuální starosti všedních dnů i věčně pesimistické a odstrašující zprávy z dění v naší zemi a vyrazila za tímto voláním. A namířila  jsem si to přímo do nejznámnějších lázní.

wellness, carafe, towels

I když to vypadalo, že možná ani neodjedu. Do posledního dne jsem sledovala zprávy a nařízení vlády, volala do hotelu a prověřovala, zda je možné nastoupit na léčebný pobyt do Mariánských lázní. Docházelo ke zhoršování situace s covidem a vláda nařídila, až den po mém příjezdu, zákaz vyjíždět mimo okres.
Stihla jsem to na poslední chvíli, utekla od všeho…a nastoupila na 7 denní program  s příznačným názvem Impuls pro život.

Svět se pro mne na jeden týden zastavil.....

V lázních jsem byla poprvé, stejně tak i v Mariánských lázní. Je to nádherné lázeňské město, které navštěvuje mnoho lidí nejenom kvůli léčebným procedurám, ale i léčivým pramenům, které zde najdete.
Tím, že byl začátek března a vyhlášen nouzový stav, byly zavřené téměř všechny obchody a služby, tak tu pravou lázeňskou atmosféru tohoto města, jsem nepoznala. Ale o to víc mne těšil klid v ulicích i v samotném hotelu a vůbec mne to netrápilo.

 

Při příjezdu byl každý host otestován na koronavirus (antigenním testem), poté se mohl ubytovat a domluvit si v recepci své první procedury s lékařským vyšetřením.

Program Impuls pro život jich obsahoval v balíčku až 14 dle aktuálního zdravotního stavu. Paní primářka byla velmi osvícená osobnost, která se uměla vcítit do každého pacienta a stanovit ty procedury, které jsou nejvíc potřeba.

Zároveň při vstupní prohlídce předávala nasbírané zdravotní zkušenosti lázeňským klientům. To jsem velmi ocenila a mile mne tento přístup překvapil.

 

Např. „Věděla jsi, že se můžeš sama otestovat hladinu vitamínu C pomocí lakmusového papírku? !

Já ne….a víš, že vitamín C ovlivňuje nejenom tvůj imunitní systém, ale i tvoji nervovou soustavu, je důležitý pro celé pohybové ústrojí, správný stav kostí, ovlivňuje i tvoji psychiku…no neváhala jsem a udělala jsem si test, který koupíte v lékárně a výsledek?

Moje hladina vitamínu C byla na úrovni 20% 🙁

Ideál je samozřejmě 100%. Mám tedy co dohánět, nejlépe bohatou přírodní stravou (ovoce a zelenina) a samotným Vitamínem C.

První večer jsem si otevřela šampaňské na oslavu příjezdu a začátek relaxu a i to, že jsem si dovolila nechat doma děti, manžela i povinnosti ….a dovolila si být sama se sebou.

Já si nedala rande, ale týdenní dovolenou jen sama se sebou. Neuvěřitelné, že jsem se k tomu odvážila.

Jsem na sebe pyšná!

A i ty si to můžeš dovolit….

Celé dopoledne bylo vždy ve znamení lázeňských procedur. Byly pečlivě naplánované tak, abych stihla přecházet postupně i mezi pavilony a také s ohledem na lidskou kapacitu, přípravou zábalů, van a minimálním stykem s ostatními hosty.

A co všechno jsem vyzkoušela?

Uhličitá koupel 

mokrá varianta trvá 20 minut a jsi ponořená ve vaně s 34 stupni až po ramena, ještě 15minut ležíš zabalená pod prostěradlem a dekou.

Suchá varianta je 20 minut a tato procedura spočívá v uzavření těla (mimo hlavy) do speciálního pytle naplněného oxidem uhličitým.
Tato koupel má výrazné léčivé účinky, jde o jednu z nejstarších lázeňských procedur, která uleví od napětí svalů a celkově osvěží organismus. Oxid uhličitý je nejlepším přírodním prostředkem k rozšiřování cév, při kterém dochází ke zlepšení prokrvení srdce, mozku, ledvin a stabilizaci krevního tlaku.

Slatinné obklady

na 20 minut ležíš na přiloženém slatinném obkladu (záda, bedra,..) a při tom dochází k pomalému, ale dlouhotrvajícímu prohřátí. Díky tomu se svalstvo a klouby dokonale uvolní a regenerují. Urychluje se také látková výměna.

Inhalace

10minut inhaluješ skrz nos i ústa páru z lesního pramene. Pomáhá těm, kdo trpí onemocněním dýchacího ústrojí, bronchiálním astmatem a alergiemi. Vdechováním výparů z „Lesního pramene“ dochází ke zlepšení průchodnosti horních cest dýchacích, potlačení astmatických projevů a tím k celkové úlevě organismu. Nyní je i hojně využívaná pro pocovidové pacienty.

Klasická masáž

15minut v péči maséra, který tě odblokuje, promasíruje každou část zad a krku. 

Masáž působící okamžitě a jednorázově nejen na tělesný, ale i duševní stav masírované osoby. Odstraňuje únavu, ochablost, ztuhlost, zkrácení a bolestivost svalstva. Masáž se provádí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které ve svalech uvolňují únavové látky (kyselinu mléčnou).

.

Všechny procedury jsem navštěvovala střídavě celý týden, k tomu jsem plavala v bazénu vždy půl hodiny a chodila jsem na dlouhé 10km procházky.

Bylo nádherné počasí, téměř začínalo jaro. Všude byl slyšet zpěv ptáčků, zvuk probouzející se přírody, proudící potok ti na malém můstku ukazoval minulost, přítomnost i budoucnost, záleželo na tobě, kam necháš toulat tvoji mysl….vdechovala jsem čerstvý provoněný vzduch a nechala se unášet úžasným kouzlem vlastního bytí.

Každý krok byl vědomý a jen já jsem o něm rozhodovala.

Popíjela jsem z pramene Karolína každý den až 1litr minerální vody.

Moc mi chutnala, má vyšší obsah hořčíku a je hojně využívaná při různých urologických onemocněních.

Užívala jsem si i plnou penzi na hotelu. Vařili úžasně, měli jsme na výběr až z 5ti jídel, od těch kaloričtějších až po odlehčené varianty. Téměř každý den byla ryba, v nabídce byly jak k obědu, tak k večeři zeleninové saláty a ovoce. Mohli jsme si dopřát i zákusek.

Záleželo jen na nás, čím nadopujeme naše tělo.

Hotelový personál se nám snažil splnit každé přání, číšnice, sestřičky i uklizečky byly velmi milé, pozorné a krásně o nás pečovali. Také cítili vděk, že můžou v této těžké době pracovat.

Ale ne dlouho. Týden na to, hotel musel zavřít a všechny síly se přesunuly na pomoc do covidových center.

 

Volné chvíle jsem si vyplnila čtením, meditacemi, studiem online kurzů, prostě dělala jsem to, na co jsem měla chuť.

Hodně jsem přemýšlela, rovnala si myšlenky, vizualizovala si budoucnost, nabírala sílu a víru věřit hlavně sobě.

Poslouchala jsem svoji intuici a vnímala, že jsem teď a tady.

Přeji každé ženě, aby si dovolila týdenní volno jen sama se sebou, včetně lázeňské péče jen o ni samotnou.

 

Tento vyhrazený čas ti vnese do života nový elán, sílu, vitalitu, prostě ŽIVOT, odpočineš si od starostí všedních dní a dojdeš k mnoha závěrům, které ukrýváš v sobě samé.

Pak jen vykročíš tím správným směrem zpět do běžného života.

girl, jumping, silhouette

DOVOL SI BÝT SAMA SEBOU

                                                                                                                                                    Lucka

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *