Kraniosakrální biodynamika

Pojď si vzít svůj klid a zdraví ZPĚT.

Co to je Kraniosakrální biodynamika?

Je to prostor pro klid, na spojení se sama se sebou, se svým tělem a potřebami

Tělo si samo řekne, co zrovna potřebuje, co touží vyladit nebo přenastavit.

Uvést tělo do biodynamického klidu pomáhá uzdravovat nejen na fyzické, ale také na energetické úrovni. Tělo si začne samo říkat o změnu a život se začne měnit. To znamená, že samo ví, jak a co budeš dělat a říkat.

Co umožňuje Kraniosakrální biodynamika?

Jakmile se jednou dostaneš do biodynamického klidu, tak se ocitneš ve středu svého zdraví, které pak dokážeš snadno rozšířit do celého těla. 

Ale to není vše, pokud v terapii pokračuješ, nastávají ve tvém životě pozitivní změny – to pro tebe znamená, že si sama intuitivně pomalu nastavuješ své hranice, začnou se dít změny, které ladí s tvým tělem i duší.

Malé kroky, které se začnou projevovat ve tvém životě se dějí snadno a lehce – tělo tě vede, protože už nechce dále setrvávat ve stavu, který mu není příjemný. 

Jakmile tělo pozná a ty si dovolíš jít do biodynamického klidu, nastane skutečná a opravdová souhra těla, srdce a duše. Navrátí se ti dávno zapomenutá schopnost sebeléčení.

Jak Kraniosakrální biodynamika podporuje a pomáhá?

Kraniosakrální biodynamika tě psychicky podpoří a naladí na tvé skutečné vnitřní potřeby, abys byla v harmonii.

Změníš prostě postoje ke svým životním okolnostem – nejrůznějším dramatům a traumatům jako takovým i problémům. Snadněji najdeš způsob, jak uvést tělo do stavu, kde se budeš cítit fyzicky dobře. 

Vše, co se pak bude odehrávat se děje v malých pidikrůčcích, ale konečně tě vede tělo a srdce. Možná je to na delší čas, ale stojí to za to.

Až se ohlédneš zpět, s jistotou zjistíš, že to opravdu stálo za to.

Stěžejních je prvních 10 ošetření!

Stěžejních je prvních 10 ošetření, kde si tělo samo srovná základní témata, která jsou pro něj prioritně důležitá, aby se mohlo začít samo léčit. Aby tě mohlo lehce a přirozeně vést ke změně.

Znamená to, že pro tělo jsou jiná témata důležitější než pro naši mysl. Konečně je umožněno, aby vznikl prostor pro léčení a uzdravení se. 

Je skutečně potřeba, abychom vypadli ze zajetého systému naučených starých vzorců a konečně začali poslouchat své srdce a dělat to, co nás dělá šťastnými a spokojenými. Klidnými v pocitu bezpečí. 

water lily, flower, botany
Vzniká opravdový prostor pro tělo!

Kraniosakrální biodynamika tě lehce oprostí od stavu, kdy myslíme. Mysl pomalu a jistě ztrácí svou převahu a moc a ty se konečně jemně spojíš se svým tělem. A začneš ho opravdu vnímat.

Dovoluješ si uvědomit, že jediná omezení existují v mysli. Mysl, která blokuje tvé uzdravení, radost ze života, spokojenost, klid i hojnost.

Umíš si představit pocit, kdy se zbavíš pochybností v mysli a naplníš své srdce pokorou a klidem?

Při terapii, která probíhá v naprostém tichu je zajímavé, že i beze slov přicházejí odpovědi a cenné informace.

Jakmile se dotkneš svého plamínku uzdravení – biodynamického klidu, vychází celá záře zevnitř tebe směrem ven. To znamená, že nejprve uzdravuješ sebe samu a pak se teprve začne harmonizovat svět okolo tebe. 

Tvůj vnější svět ztělesňuje tvého vnitřního Ducha.

Kraniosakrální biodynamika dává možnost i bez fyzické námahy narovnat tvé tělo a jeho defekty a bolesti.

CRANIO – LEBKA, SACRUM – KŘÍŽ, BIO – ŽIVOT, DYNAMIC – POHYB

Kraniosakrální biodynamika je z konceptu Dechu života, který vyvinuli Dr.W.G.Sutherland, Dr.R.Becker, F.Sills a jiní. Jde o celostní terapii, která je vnímaná terapeutem a jeho jemnými dotyky.

Jak pomáhá kraniosakrální biodynamika?

Harmonizuje celý nervový systém.

 • dojde ke zklidnění příliš aktivovaného nervového systému nebo k oživení při útlumu a vyčerpání
 • redukuje se stres, úzkosti, zlepší se spánek a migrény zmizí
 • celkově se harmonizuje metabolismus a imuno-endokrinní systém
 • tvé dny budou radostnější
 • traumata a posttraumatické stavy mají možnost dostat podporu v jejich léčení – některá se sama vytratí, což je opravdu BONUS

Zlepšuje pohybové funkce.

 • dojde k uvolnění systému fascií v celém těle, a tím se zmírní bolesti a zlepší se hybnost těla
 • velice urychluje stav po operacích, úrazech a nehodách, ale také pomáhá před plánovanou operací
 • celkově regeneruje tělo a pomáhá při bolestech zad a degenerativních změnách páteře a kloubů
 • je velmi podporující a uzdravující při možných problémech, vztahujících se k traumatickému porodu
 • jemná podpora a příprava na porod a poporodní integrace

Jak ošetření probíhá?

Před ošetřením vytvořím s klientem vhodné podmínky pro jeho pohodlí, aby se mohl cítit v bezpečí a mohl se zcela uvolnit. Během ošetření leží klient oblečený (ideálně tepláky a triko) a přikrytý dekou na lehátku.  Poté mé ruce jemně pokládám na tělo klienta, které mě vede. 

Ošetření probíhá většinou off-line, ale může být on-line – zde doporučuji alespoň 2x osobní setkání (pokud to jde).

Po ošetření je vhodné si dopřát 3 dny odpočinku a klidu (vynechat úklid celého domu nebo bytu či náročný sport apod.), je nutné dodržet pitný režim o čisté vodě a vynechat alkohol. 

Kdo užívá psychofarmaka – určitě je potřeba, aby klient stále navštěvovat svého lékaře a informoval ho o této metodě.

REFERENCE

Kraniosakrální biodynamické ošetření u Lenky mohu jen doporučit. Její ruce jsou zlaté, hlas a slova jsou balzám. Po ošetření jsem cítila výrazné zlepšení a moje dlouhodobé problémy se začaly postupně zlepšovat. Lenka má profesionální přístup, ale dává do toho daleko víc Samu sebe. Lenka je úžasný člověk, dokáže se napojit na potřeby mojí duše a mého těla.  


Michaela, kadeřnice

Před počátkem kraniosakrálního biodynamického ošetření jsem se cítila vyčerpaná a v napětí. Dokonalé prostředí ve mně navodilo pocit důvěry a bezpečí. Rozhovor před i po ošetření mi dal odpovědi na mé niterné otázky a pochybnosti. A samotný průběh ošetření mě naprosto uvolnil, jak po emoční, tak po tělesné stránce. Myslím, že právě toto dokonalé uvolnění napomohlo tomu, že jsem se cítila báječně nejen bezprostředně po dokončení, ale ještě dlouho poté. A s každou další návštěvou byly výsledky ještě lepší a citelnější. Nikde se nedokážu tak uvolnit, zklidnit a odpočinout, jako u této metody. Lenku a její péči bych doporučila každému, kdo potřebuje citlivou, jemnou a intuitivní péči nejen o tělo, ale především o duši.

Jana, kosmetička

Ošetření ON-LINE

Veľmi príjemné ošetrenie na diaľku. Počas masáže som si neskutočne oddýchla a mala som zopár aha momentov. Citila som pohodu, kľud a bezpečie. Ak hľadáš sama seba alebo odpovede na niektoré otázky tak ošetrenie od Lenky je tá najlepšia voľba. Jej neskutočne jemný a citlivý prístup je na nezaplatenie. Vysvetlí a usmerní.

Slávka, účetní

Nejdříve jsem nevěděla, co mě čeká, ale Lenka mi vše skvěle vysvětlila. Ze začátku jsem byla trochu nervózní, ale díky Lence jsem se dostala do klidu a pohody. Její laskavá slova mě skvěle uklidnila a já jsem si mohla užít ten čas a prostor pro sebe. Při ošetření na dálku jsem ani netušila, jak to bude příjemné a že budu opravdu něco cítit a skvěle se uvolním. Po ošetření se se mnou ještě Lenka spojila a chvíli jsme si povídaly a byla jsem překvapená, co vše mi Lenka řekla a vysvětlila. Po několika ošetřeních se mi život začal sám měnit. Dokázala jsem si pomalu nastavit hranice a začala jsem vnímat změny, které se děly prakticky sami. Již po několika týdnech mě úplně přestala bolet hlava, jsem klidnější a více v pohodě. Můžu konečně klidně spát. Těším se na další on-line setkání.

Kateřina, manažerka

Cena

Cena: 1300 Kč / sezení + ošetření. Trvá 90–120 minut – podle potřeby a dané situace.

Frekvence ošetření:  je u každého individuální. Pro účinnost a dlouhodobý efekt se doporučuje 10 ošetření s časovým odstupem max 1 – 2 týdny. Při koupi 10 ošetření najednou je 10té sezení ZDARMA.

Ošetření na dálku: Cena 700 Kč / sezení + ošetření. Trvá 60 – 75 minut – podle potřeby a dané situace

Frekvence ošetření:  je u každého individuální. Pro účinnost a dlouhodobý efekt se doporučuje 10 ošetření s časovým odstupem max 1 – 2 týdny. Při koupi 10 ošetření najednou je 10té sezení ZDARMA.

Pokud je nutné klienta navštívit u něj doma, cena se odvíjí od vzdálenosti.

Možnost objednání Kraniosakrální biodynamické péče i pro sociální služby – zaměstnance. Cena a čas dohodou.

 • Zrušení dohodnutého setkání méně než 48 hodin před začátkem je storno 100%
 • Zasláním objednávky souhlasíte s GDPR dle platného ustanovení
 • Kdo užívá psychofarmaka – určitě je potřeba, aby klient stále navštěvoval svého lékaře a informoval ho o této metodě

Objednávka kraniosakrální biodynamiky

Zadejte prosím Váš e-mail, abychom Vás mohli kontaktovat.

Kdo je Lenka ?

Specializuji se na jógu, meditace, relaxace, kraniosakrální biodynamiku, tance i energii těla. Prostě cestu k sobě pohybem. Skrz otázky k tělu: “jak to mám nyní já a jak to chci mít”.

Mou vášní jsou: spojení se se svým tělem, prožitkové cesty do sebe, posilovat vnitřní klid, lásku a pohodu.

Ráda pomáhám ženám najít řešení na cestě životem, otevírat vnitřní brány a dveře, vnímat překážky jako krok k osobnímu růstu a vědomí. A to vše s dokonalou úctou k sobě a svému tělu.

Cesta, kterou nabízím je prověřena mým životem.

Více informací najdete zde:

Kdy pomáhá

O kraniosakrální terapii